Nauka

W Polsce istnieje edukacyjne imperium – mamy  około 450 wyższych uczelni publicznych  i niepublicznych. Przekłada się to na jeden z najwyższych na świecie współczynników scholaryzacji wynoszących około 50 procent. Oznacza to, że na wyższych uczelniach studiuje co drugi młody Polak.

Nauka polska czerpie z jednej z najstarszych w Europie tradycji kształcenia uniwersyteckiego (Uniwersytet Jagielloński założony w roku 1364). O wysokim poziomie nauczanie świadczą m.in. liczne zwycięstwa polskich studentów w konkursach międzynarodowych, w tym np. mistrzostwach świata w programowaniu oraz opinie o polskich pracownikach za granicą.

W ciągu ostatniej dekady uniwersytety podlegały dynamicznej modernizacji, m.in. przystosowując program i formę nauczania do potrzeb studentów zagranicznych.

Duży potencjał tkwi ciągle na polu przekształcania osiągnięć naukowych w inicjatywy biznesowe.  Powstają inkubatory biznesu, gdzie pracuje się nad wykorzystaniem wynalazków, innowacji i innych znakomitych pomysłów zrodzonych w umysłach naukowców, lecz inwestorzy nadal odnajdą tu wielkie możliwości.

Studiuj w Polsce: www.go-poland.pl