Maskotka

FOODY

Foody

Maskotka Światowej Wystawy EXPO Mediolan 2015 jest oryginalnym i empatycznym odzwierciedleniem motywu przewodniego wystawy. Foody, bo tak się nazywa, jest fanem zdrowego i smacznego jedzenia i ma reprezentować wspólnotę, różnorodność i żywność w najszerszym znaczeniu jako źródło życia i energii. Jak można zauważyć maskotki EXPO są rodziną składającą się z jedenastu jej członków, której każdy reprezentuje odmienny charakter oraz osobowość. Twarz Foodiego to połączenie wszystkich charakterów członków rodziny, stanowiących i reprezentujących w jedności idealną synergię między krajami na świecie, którzy są powołani, aby pozytywnie i energicznie reagować na wyzwania, przed jakimi stoi nasza planeta w obszarze żywności, trwać jako energiczna, zaangażowana i dynamiczna  rodzina.

 

Rodzina Foody-iego:

 

ARABELLA

Arabella

Arabella – pomarańcze.  Jest nieśmiała i nieco wycofana. Szuka prawdziwej miłości, a przy tym jest szczera i niewinna.  Jej przyjaciele mówią, że nie zna się na ich dowcipach, przez co często jest narażona na żarty z ich strony.


CHICCA

Chicca

Chicca – granat. Jest zabawna, dowcipna, wysportowana i zawsze gotowa do zabawy: prawdziwa wybuchowa dziewczyna. Sprawia wrażenie gruboskórnej, ale tak naprawdę w środku jest delikatna i słodka.


GUAGILLO

Guaglio

Guaglio – czosnek. Jego ciekawość nierzadko zamienia się we wścibstwo i egocentryzm. Chwali się swymi sześcioma doktoratami, chociaż bycie w centrum uwagi to nadal jego niespełnione marzenie.  Singiel z wyboru – nienawidzi być mylony z cebulą.


GURY

Gury

Gury – arbuz. Urodził się w Egipcie w rodzinie starożytnego pochodzenia.. Jego życiową pasją jest taniec klasyczny. Nie lubi tatuaży i jest w stanie zrobić wszystko, by pozbyć się swych pasków.


JOSEPHINE

Josephine

Josephine – banan. Pochodzi z Indonezji. Przejawia egzotyczne piękno, pogodę ducha i jest przy tym nieco ekstrawagancka. Jej marzeniem jest wykreować własną markę w show-biznesie.


MANGHY

Manghy

Manghy – mango. Jest słodki, wspaniałomyślny i uroczy. Pochodzi z Indii, gdzie pracuje jako aktor w kwitnącym przemyśle filmowym zwanym Bollywood. Uwielbia śpiewać, tańczyć i rozdawać autografy.


MAX-MAIS

Max-mais

Max-mais – niebieska kukurydza. Pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Jest towarzyski, nieco alternatywny i posiada trochę artystycznego polotu. Przekonany jest, że posiada uzdolnienia wróżbiarskie i potrafi przewidzieć przyszłość każdemu, kogo napotka na swej drodze.


PIERA

Piera

Piera – gruszka. Jest wesoła i nieco ekscentryczna. Pochodzi z Chin, gdzie jest popularną modelką. Jest uwielbiana w świecie mody, chociaż martwi ją to, że nikt nie kocha jej za jej wnętrze. Praktykuje medytację, a także akrobatykę.


POMINA

Pomina

Pominia – jabłko. Jest atrakcyjna, sympatyczna i otwarta. Uwielbia oglądać romantyczne filmy i robić sobie zdjęcia, a następnie zamieszczać je na swoich ulubionych portalach społecznościowych.


RAP-BROTHERS

Rap-brothers

Rap-brothers – rzodkiewki. Wyglądają jak kochający się bracia, ale w rzeczywistości przejawiają duże skłonności do konkurowania pomiędzy sobą. Pasjonują się rapem.

 

RODOLFO

Rodolfo

Rodolfo – figa. Uwielbia ćwiczyć i trenować dziewczyny. Lubi także grać w pokera, śpiewać karaoke i pozować do zdjęć z czasopism lub dla paparazzi.

 

Źródło: http://en.expo2015.org/foody