Targi AGRILEVANTE w Bari - zapraszamy na polskie stoisko!

Polscy producenci maszyn, urządzeń i rozwiązań dla branży rolno-spożywczej biorą udział w rozpoczynających się dziś  w Bari Międzynarodowych Targach Maszyn i Technologii Rolniczych AGRILEVANTE 2015. Polskie stoisko narodowe zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jest elementem programu gospodarczego, który towarzyszy udziałowi Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015.

Targi AGRILEVANTE to jedna z największych cyklicznych imprez targowych dla branży maszyn i technologii rolnych we Włoszech. Ostatnia edycja w 2013 roku zgromadziła 290 wystawców, przyciągając ponad 50 tysięcy gości. Ekspozycja podzielona jest na następujące kategorie: Produkcja Oliwy, Produkcja Wina i Winorośli, Produkcja Roślin Energetycznych, Produkcja Owoców i Warzyw, Produkcja Zbóż, Hodowla Zwierząt.

­­- Po producentach żywności, uczestniczących wraz z nami w targach TUTTO FOOD, SANA czy MACFRUT, zwracamy się do producentów maszyn i urządzeń rolniczych, którzy stanowią nie mniej istotną grupę przedsiębiorców przyczyniających się do intensywnego wzrostu sektora rolno-spożywczego w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki możliwości odbycia spotkań b2b z firmami włoskimi bezpośrednio na targach, silna reprezentacja polskich firm, którą zabieramy do Bari, nawiąże kontakty owocujące długofalową współpracą – mówi Michał Polański, Dyrektor Departamentu Promocji Gospodarczej w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Producenci, dystrybutorzy oraz importerzy z Polski i Włoch reprezentujący sektor rolno-spożywczy mieli okazję do nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami również podczas innych wydarzeń. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości była odpowiedzialna w tym roku za organizację polskich stoisk narodowych na czterech targach branżowych we Włoszech, tj. Międzynarodowych Targach Produktów Spożywczych TUTTO FOOD (3-6 maja 2015 r., Mediolan), Międzynarodowych Targach Produktów Naturalnych SANA, (12-15 września 2015 r., Bolonia), Międzynarodowych Targach Warzyw i Owoców MACFRUT,  (23-25 września 2015 r., Rimini). Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała również misję przyjazdową dla przedsiębiorców włoskich na Targi Polagra Food.

Również w Pawilonie Polski na Wystawie Światowej EXPO 2015 odbywa się szereg wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców. Są to m.in: konferencja „Wkład Polski w zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego na świecie”, Dzień Polskiej Nauki, seminarium i spotkania b2b w ramach promocji programu GreenEvo Akceleratora Zielonych Technologii, Tydzień Technologii Kosmicznych oraz liczne wydarzenia skierowane do przedsiębiorców w ramach tygodni regionów.