Jak dotrzeć na teren Wystawy?

Nie znasz dobrze Mediolanu? Nie wiesz, jak poruszać się po mieście i jak dojechać na Expo? Sprawdziliśmy to dla Ciebie.

Teren, na którym odbędzie się EXPO 2015 znajduje się w północno-zachodniej części Mediolanu. Można tam dotrzeć zarówno środkami komunikacji miejskiej z Mediolanu, jak i pociągami z innych miast, a także specjalnymi busami bezpośrednio z lotniska. Każdy na pewno sobie poradzi.

METRO

Najłatwiej dostać się na Expo metrem. Dojeżdża tam linia metra M1, oznaczona kolorem czerwonym, w kierunku Rho. Należy wysiąść na stacji Rho Fiera Milano i przejść na piechotę do wejścia kierując się specjalnymi oznaczeniami. Najbliższym wejściem na teren Expo jest wejście zachodnie – Fiorentina. Dojazd z głównego placu w mieście – Piazza Duomo – zajmie ok. 25 minut, z głównej stacji kolejowej – Stazione Centrale – ok. 35 minut. Niezbędny jest bilet, które obejmuje strefy podmiejskie.

POCIĄG

W pobliżu stacji metra Rho Fiera Milano znajduje się również stacja kolejowa o tej samej nazwie. Dojeżdżają tam podmiejskie pociągi S5-S6, S14, kursujące z mediolańskich stacji kolejowych oraz S11, którym można dojechać z Monzy, Seregno i Como. Na stacji Rho Fiera Milano będą się też zatrzymywać wszystkie pociągi regionalne z Arony, Domodossoli, Varese i Turynu.

Specjalnie na Expo została też wybudowana nowa stacja kolejowa, Rho Fiera Expo Milano 2015, na której będą się zatrzymywać niektóre pociągi Trenitalia, krajowe i międzynarodowe. Dostępnych będzie 19 połączeń Frecciarossa, 18 Frecciabianca, 4 nocne Intercity oraz 26 pociągów z i do Szwajcarii oraz Francji.

SAMOCHÓD

Na Expo można też dotrzeć samochodem. Parking będzie się znajdował w okolicach wejścia wschodniego Roserio. Między parkingiem a wejściem będą kursowały busiki. Przy samym wejściu będzie natomiast postój taksówek. Taksówki i autobusy GT będą się też zatrzymywać przy wejściu południowym Merlata.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska to Milano Linate i Malpensa oraz Orio al Serio w Bergamo. Ze wszystkich tych lotnisk kursują busy dowożące pasażerów do centrum miasta (nie na teren Expo!). Stamtąd można się już łatwo przemieścić metrem na teren wystawy.