Meble polskich producentów w Pawilonie Polski na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie

Wnętrze Pawilonu Polski to ponad 1400 m2 powierzchni, na którą składają się m.in. sale ekspozycyjne, restauracja, sklep, sala kinowa, pomieszczenia biurowe oraz strefa VIP. Dzięki uprzejmości polskich firm – Fabryce Mebli BALMA S.A., Bejot sp. z o.o. , Sitag Formy Siedzenia Sp. z o.o. oraz Massive Design Sp. z o.o. – oprócz stałej ekspozycji oraz wystaw czasowych przygotowywanych przez regiony uwagę gości Pawilonu Polski przykuwają również polskie meble.

- Wystawa Światowa EXPO 2015 to świetna okazja do promocji polskich przedsiębiorstw. W tym roku, w myśl tematu przewodniego „Wyżywienie planety, energia dla życia”,  145 krajów świata chwali się swoimi osiągnięciami w sektorze rolno-spożywczym. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości postanowiła wykorzystać tę sposobność, aby zaprezentować również polski, nowoczesny design. Zaprosiliśmy więc do współpracy firmy z branży meblarskiej, które udostępniły nam swoje produkty. Ich walory użytkowe i estetyczne doceniają zarówno pracownicy Pawilonu, jak i jego odwiedzający – każdego dnia gościmy około 6 tysięcy osób!  Mamy więc nadzieję, że udział w Wystawie Światowej EXPO 2015 przyczyni się do wzmocnienia potencjału eksportowego polskich przedsiębiorstw, również tych z branży meblarskiej – mówi Marcin Marjański, dyrektor Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2015.

Wśród mebli, które wzbogacają wnętrze Pawilonu Polski, są m.in. stoliki, biurka, regały, wieszaki, szafy, lada recepcyjna, krzesła, hokery, pufy, fotele. Na uwagę zasługują również meble zaprojektowane przez Przemysława Maca Stopę - Hybrid Collection, stolik Twist czy krzesło Pelikan, nagrodzone prestiżową nagrodą Red Dot Award: Product Design 2015.

****************************************************************************************************

Bejot sp. z o.o

Bejot  zadebiutował na rynku ponad 20 lat temu i od wielu lat zajmuje znaczącą, ciągle rosnącą pozycję wśród polskich producentów krzeseł i foteli biurowych. Dzięki zdobytej wiedzy tworzy produkty zapewniające komfort pracy oraz dobre samopoczucie użytkownika. Wieloletnie doświadczenie połączone z nowatorskim podejściem w zakresie designu oraz współpraca z placówkami naukowymi odnośnie ergonomii stanowiska pracy pozwoliły na zdobycie unikalnego know-how. Czas spędzony nad projektowaniem, konsultowaniem i testowaniem każdego elementu, a także bezkompromisowe podejście do wyboru surowców gwarantujących najlepsze parametry podczas eksploatacji sprawiły,  iż produkty Bejot spełniają wysokie standardy jakościowe i wzornicze. Proces projektowania  i wdrażania  siedzisk biurowych jest dla Bejot pasją i powodem do dumy, dlatego też krzesła i fotele przez nich tworzone oferują najnowocześniejsze rozwiązania ergonomiczne w zakresie wygody i prozdrowotnych aspektów użytkowania.

Efektem wyżej opisanej filozofii działania jest gama 30 oryginalnych linii produktów, które zdobyły szerokie uznanie w oczach architektów oraz samych użytkowników przestrzeni publicznych, biurowych, recepcyjnych  i hotelowych. 

Fabryka Mebli BALMA S.A.

Fabryka Mebli BALMA S.A. jest wiodącym producentem mebli biurowych w Polsce.
W ofercie znajduje się pełna gama systemów mebli biurowych, od najprostszych rozwiązań pracowniczych poprzez systemy lad recepcyjnych, systemy szaf i regałów, aż do ekskluzywnych zestawów mebli gabinetowych. Meble z Fabryki Mebli BALMA są produktem polskim, wykonanym z wysokiej jakości materiałów oraz przy użyciu nowoczesnych technologii.

SITAG

SITAG marka foteli biurowych będąca synonimem doskonałych rozwiązań ergonomicznych i technicznych, nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów. Wieloletnie doświadczenie szwajcarskiego producenta pozwoliło wykreować markę silną i powszechnie znaną. SITAG Formy Siedzenia produkuje fotele SITAG od 1997 roku. Starannie dobierana do wymogów polskich odbiorców i wciąż uaktualniana oferta zapewniła dynamiczny rozwój firmy. SITAG to produkty spełniające najostrzejsze normy ergonomiczne, najwyższa jakość materiałów oraz fachowa i terminowa obsługa. SITAG to formy siedzenia, które sprawiają, że biuro staje się miejscem o własnym stylu. Dzięki niemu nasi klienci każdego dnia cieszą się ze swoich foteli, które wyrażają ich indywidualność i pasję.

MASSIVE DESIGN Sp. z o.o.

Massive Design jest wielokrotnie nagradzaną pracownią architektoniczną specjalizującą się w projektowaniu korporacyjnych układów funkcjonalnych i wnętrz biurowych dla firm należących do Fortune oraz Global 500 oraz pracownią projektów wzornictwa przemysłowego i przestrzeni publicznej. Mac Stopa, członek IIDA oraz SARP, jest założycielem oraz głównym projektantem Massive Design. Mac jest znany ze swoich nowoczesnych, innowacyjnych i niekonwencjonalnych wnętrz, które odzwierciedlają wizerunek korporacji oraz stwarzają komfortową przestrzeń do pracy. Doświadczenie Maca w projektowaniu wnętrz korporacyjnych i przestrzeni publicznych obejmuje również projektowanie mebli i oświetlenia na zamówienie. Wielokrotnie nagradzany projektant przemysłowy, Mac Stopa, projektuje również meble, oświetlenie, wykładziny, instalacje, tekstylia, oraz inne produkty wnętrz dla produkcji seryjnej.

Do pobrania: PDF, doc, txt