Rola PARP w organizacji EXPO

Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powierzono już trzykrotnie organizację udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO. W roku 2008 odbyła się wystawa w Saragossie. Pawilon Polski, który otrzymał wówczas trzecią nagrodę w kategorii najatrakcyjniejszych pawilonów, odwiedziło 400 000 gości.

PARP była również generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za udział Polski w EXPO w Szanghaju w 2010 r. Pawilon Polski został nagrodzony srebrnym medalem za najbardziej kreatywną prezentację i cieszył się rekordową popularnością – odwiedziło go 8 milionów gości.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest głównym organizatorem przedsięwzięcia EXPO 2015 w Mediolanie, odpowiadając zarówno za stronę techniczną, jak i organizacyjną. PARP zrealizuje bogaty program działań promocyjnych i marketingowych, szereg konferencji naukowych  i seminariów. Agencja zaplanowała także bardzo intensywny program gospodarczy dla polskich i włoskich przedsiębiorców na cały 2015 rok. Będą to, m.in.: misje gospodarcze polskich przedsiębiorców do Włoch i włoskich do Polski, prezentacja polskich przedsiębiorców na wybranych targach czy udział w wydarzeniach branżowych.

Artykuł do pobrania: PDF, .doc, .txt