1.05.2015 W Mediolanie rozpoczęła się Wystawa Światowa 2015

 

1 maja w Mediolanie rozpoczęła się Wystawa Światowa EXPO 2015 – najbardziej prestiżowe wydarzenie wystawiennicze na świecie. W myśl tematu przewodniego „Wyżywienie planety, energia dla życia” przez kolejne sześć miesięcy niemal 150 państw i organizacji zaprezentuje swoje osiągnięcia w przemyśle rolno-spożywczym. Organizatorzy spodziewają się nawet 20 milionów gości. Od pierwszych dni Wystawy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie realizować program aktywizacji polskich przedsiębiorców przemysłu rolno-spożywczego, którego celem jest wzmocnienie potencjału eksportowego polskich produktów. 

Polska była jednym z ostatnich krajów, które zawarły kontrakt uczestnictwa z organizatorami EXPO 2015. Podobnie jak inni uczestnicy Wystawy, nasz kraj przyjął sekwencyjną strategię udostępniania ekspozycji. Już od pierwszych chwil zwiedzający podziwiają ogród – sad jabłoni otoczony lustrami, umiejscowiony na górnej kondygnacji Pawilonu. Z kolei najmłodsi goście chętnie gromadzą się przy interaktywnej instalacji multimedialnej, nawiązującej do słynnej rzymskiej płaskorzeźby, Bocca delle Verità (Usta Prawdy).

Międzynarodowe Targi Spożywcze Tutto Food

Między 3 a 6 maja w Mediolanie odbędą się Międzynarodowe Targi Spożywcze Tutto Food. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gospodarczych kierowanych do profesjonalistów, wśród których znajdują się agenci handlowi, importerzy, dystrybutorzy oraz managerowie placówek gastronomicznych. Organizatorzy szacują, że ekspozycję o powierzchni powyżej 120 000 m2 odwiedzi nawet 50 000 gości.

W ramach realizacji programu aktywizacji polskich przedsiębiorców Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizuje stoisko narodowe, na którym zaprezentowane zostaną polskie produkty, m.in. owoce, soki, nabiał, słodycze, mięso, wędliny, produkty zielarskie. Podczas targów odbędzie się również seminarium informacyjno-promocyjne poświęcone polskiej branży spożywczej, a także spotkania z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Giełda kooperacyjna dla branży bezpieczeństwa żywności – Mission for Growth

6 i 7 maja w centrum Mediolanu odbędzie się giełda kooperacyjna z udziałem firm reprezentujących branżę bezpieczeństwa żywności. Dzięki serii bilateralnych, 30-minutowych spotkań uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z profilem działalności zagranicznych przedsiębiorstw oraz nawiązania współpracy gospodarczej. Swój udział zapowiedziało ponad 300 firm z całego świata, a polska reprezentacja będzie jedną z najliczniejszych.

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas spotkania, znalazły się m.in: bezpieczeństwo i kontrola jakości, innowacyjność produktów żywieniowych, zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyka i sprzedaż detaliczna, ochrona żywności, ochrona nazw pochodzenia produktu, ochrona oznaczenia geograficznego produktu.

Harmonogram wydarzeń w Pawilonie Polski został opublikowany na stronie www.expo.gov.pl i jest na bieżąco aktualizowany. Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń promujących polski przemysł rolno-spożywczy, m.in. pokazy kulinarne, konferencje, debaty i spotkania promocyjne. W maju w Pawilonie Polski odbędą się m.in. Tydzień Polski Wschodniej oraz Tydzień Polskiej Turystyki.

 

Artykuł do pobrania: PDF, doc., txt.