Włoscy przedsiębiorcy w Poznaniu

We wtorek, 22 września, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje giełdę kooperacyjną dla polskich i włoskich przedsiębiorców podczas Targów Polagra Food (tragi zaczynają się dziś). Spotkania b2b są częścią programu gospodarczego w ramach udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015, którego celem jest wsparcie polskich przedsiębiorców w rozpoznawaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych.

Giełda kooperacyjna to wydarzenie, na które zaproszeni zostali przedstawiciele firm oraz innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży spożywczej, w tym następujących sektorów: żywność i napoje, HoReCa, technologie spożywcze, opakowania, logistyka.

- Na nasze zaproszenie odpowiedziało niemal 200 firm, które odbędą łącznie prawie 400 spotkań. Wszyscy z nich są żywo zainteresowani nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych. Z naszych doświadczeń wynika, że tego rodzaju giełdy przynoszą przedsiębiorcom wymierne korzyści – wielu z nich podpisuje umowy
z partnerami z zagranicy bezpośrednio po spotkaniu. Polagra Food to niewątpliwie najważniejsze w Polsce wydarzenie programu promocji gospodarczej, realizowanego w ramach udziału Polski w EXPO –
mówi Michał Polański, Dyrektor Departamentu Promocji Gospodarczej w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jesteśmy na otwarciu targów ‪#‎Polagra‬ w Poznaniu. Prawie 1000 wystawców z 30 państw świata. Najsmaczniejsze i najbardziej międzynarodowe targi!

Producenci, dystrybutorzy oraz importerzy z Polski i Włoch reprezentujący sektor rolno-spożywczy mają okazję do nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami również podczas innych wydarzeń. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest odpowiedzialna w tym roku za organizację polskich stoisk narodowych na czterech targach branżowych we Włoszech, tj. Międzynarodowych Targach Produktów Spożywczych TUTTO FOOD (3-6 maja 2015 r., Mediolan), Międzynarodowych Targach Produktów Naturalnych SANA, (12-15 września 2015 r., Bolonia), Międzynarodowych Targach Warzyw i Owoców MACFRUT,  (23-25 września 2015 r., Rimini), Międzynarodowych Targach Maszyn i Technologii dla Rolnictwa AGRILEVANTE, (15-18 października 2015 r., Bari).